Családterápiás workshop szenvedélybetegséggel érintett családok terapeutái számára

Írta:

Világszerte, és Magyarországon különösen is az egyik legsúlyosabb pszichoszociális probléma a szerhasználat, hiszen annak következményei nemcsak a használó testi és lelki egészségére, hanem kapcsolati működésére is kihatnak. A családterápiák során szakemberként gyakran találkozunk a függőség transzgenerációs következményeivel. A szerhasználat kezelésének jól bevált terápiás megközelítései közé tartozik a családterápia, amely nemcsak az egyéni tényezőkre hat, hanem elősegíti a családi dinamika megváltozását is. A kutatások és tapasztalataink is egybehangzóan igazolják, hogy a családtagok bevonása a szerhasználat kezelésébe csökkenheti a szerhasználatot, és javítja a családi működést.

Minden a családban kezdődik. A szenvedélybetegség is…
Workshop az MMSz Fogadó és a Magyar Családterápiás Egyesület közös szervezésében

Időpont: 2025. május 26. hétfő 9.00-17.00 között, két rövid és egy órás ebédszünettel

Helyszín: Lurdy Konferencia és Rendezvényközpont, – 1097 Budapest, Könyves Kálmán krt. 12-14

Jelentkezési lehetőség ITT
Részvételi díj: 15.000 Ft
FONTOS! Kérjük, a részvételi díjat NE a MCsE számlájára utalják, hanem az emailben megküldött számlaszámra!

A workshopon csak előre utalással lehet részt venni, a helyszínen nincs lehetőség részvételi díj fizetésére.
A jelentkezés és a részvételi díj utalásának határideje: 2025.05.19. hétfő.

A részvételi díj 15.000 Ft, utalása számla ellenében történik, melyet a jelentkezési lap kitöltése után pár napon belül emailben küldünk meg a jelentkezési lapon megadott email címre. A részvételt az esemény előtt max. 5 nappal lehet lemondani, ebben az esetben tudjuk vállalni a részvételi díj visszafizetését.

Kapcsolattartási e-mail cím: katahoffmann.add@gmail.com vagy franko.andras@maltai.hu

A workshop regisztrációját és pénzügyi adminisztrációját az MMSz Fogadó bonyolítja.

MCSE aktivitás: 8 pont – emaiben küldjük ki

A workshop célja, hogy közelebb hozza a résztvevő családterapeuták számára a szenvedélybeteg családokkal való családterápiás együttműködés lehetőségeit.

A workshopra elsősorban azokat a végzett vagy képzésben lévő családterapeutákat várjuk, akik érdeklődnek a szenvedélybeteg családokkal végzett családterápia iránt, vagy már dolgoznak érintettekkel, és szeretnék az ismereteiket tovább bővíteni.

Milyen érzésekkel, hiedelmekkel ülünk be a szenvedélybetegséggel jelentkező családokhoz?

Hogyan kezeljük, ha a folyamat közben tűnik fel a szenvedélyprobléma? Milyen lehetőségei és korlátai vannak a családterapeutának a függőség kezelésében? Mi legyen fókuszban? Miben más, ha a szülőnek, vagy, ha a gyereknek vannak szerhasználati vagy egyéb addiktív nehézségei?

A workshop során bemutatjuk az addikciók jellemzőit, a szenvedélybeteg család dinamikáját, a függő, a társfüggő és kiemelten a szenvedélybeteg család gyermekének jellemzőit, elmélet és gyakorlat találkozását, az intervenciók lehetőségeit esetvignetták segítségével is.

A workshop vezetői: Hoffmann Kata klinikai szakpszichológus, krízisintervenciós tanácsadó szakpszichológus, képzésben lévő családterapeuta, a Láthatatlan árvák és a Megsebzett gyermekkor című könyvek szerzője, a Láthatatlanul kampány egyik szakmai tanácsadója.

Frankó András családterapeuta, mentálhigiénés szakember, szupervízor, a Fogadó Pszichoszociális Szolgálat vezetője, az Apa, Anya, Pia könyv és számos a témában készült könyv szakmai szerkesztője, az Apa, Anya, Pia program életre hívója.

Jelentkezés ITT

 

Kerekasztal beszélgetés a szenvedélybeteg családok családterápiájáról az EGy.7 konferencián (2024)