
Hol a koporsó – Szemelyácz János a pszichoaktív szerekről
dr. Szemelyácz János pszichiáter, addiktológus elmagyarázza nekünk, hogy “a drog” nemcsak az, amitől a gyerekeinket féltjük: a felírt orvosságok, a tiltott teljesítményfokozók, a katonáknak vagy pilótáknak adott szerek között egyaránt találunk olyat, ami kimeríti a követelményeket.
Leváltam az időről – Nagy Zsolt az alkoholról
dr. Nagy Zsolt addiktológiai konzultáns szerint a felépülés során visszakapjuk az életet, az évszakokat, az illatokat, de van, ami nem gyógyítható pusztán józansággal. Kulcsfontosságú az önismeret, belátás, felelősségvállalás és megbocsátás.
Tényleg ilyen egyszerű!
dr. Petke Zsolt, a Nyírő Gyula Kórház addiktológiai osztályának osztályvezető főorvosa, maga is felépülő függő. Az elméleti ismeretei, a praxisa és a saját tapasztalatai is azt mondatják vele: a bizalmas, meghitt kapcsolatok és a megtartó közösség minden szernél többet adnak.
Tabu az, amiről nem merünk beszélni
András egy szenvedélybeteg családban lett az, aki. Hosszú hallgatás után ebben a sorozatban végre kibeszélhető minden, Kata pedig szakértőként válaszol. András oldalán beszélgetőtársként bemutatkozik Enikő, Kata oldalán pedig a későbbi epizódokban az addiktológia területeinek elismert szakembereivel találkozhatunk.
Tizenkét Lépést és Tizenkét Hagyományt követő anonim önsegítő közösségek
Ilyen lesz a Töltsd velünk! podcast
Az évados megjelenésű podcast-sorozat a szer- és viselkedés-függőségekről szól Kovács András Péter és Deés Enikő műsorvezetőkkel, Hoffmann Katalin klinikai szakpszichológussal és a téma legelismertebb hazai szakértőivel. A podcast a legelterjedtebb függőségek kialakulását, fiziológiáját és lélektanát, buktatóit és kiutait tárgyalja hétköznapi, mindenki számára érthető módon, könnyedén és oldottan, tabuk, stigmák és ítélkezés nélkül. A függőségek előzményei és hatásai mellett szó esik a fiatalkorú és női függők speciális helyzetéről, a család szerepéről, a társfüggőkről és a szenvedélybeteg családban felnövekvő gyerekekről is.