100% az el nem feledhető Gyermekekért! Köszönet minden szervezőnek, hírvivőnek, kötést és adományozást vállaló jóságot adó embernek!
A Köttusa kampány végeredményei számokban:
A kitűzött 11 millió forintot elértük, ami összesen 1339 tranzakciót jelentett!
A megcélzott 220 méter duplája készült el, összesen 443,9 méter, ami 961 darab sálat jelent! Így tehát a Budapest-Pécs távolság szimbolikus 220 méterét megdupláztuk!
A hírvivésben is jeleskedtünk, hisz számtalan újságcikk és személyes megosztás született a gyűjtésről, valamint minden megyében a helyi tévé is tudósított valamely eseményről!
Mindannyiunknak, akik ebben valamilyen szerepben részt vettünk, rengeteget jelentett az összefogás és a sok támogatás megtapasztalása!
Ahogy azzal is szembesültünk, hogy bizony még mindig jelentős tabunak számít a szenvedélybetegség témája és bőven van még dolgunk.
Folytatás következik tehát.
Baranya
Bács-Kiskun
Békés
Borsod-Abaúj-Zemplén
Budapest és Pest megye
Csongrád-Csanád
Debrecen és Hajdú-Bihar
Fejér
Győr-Moson-Sopron
Heves
Jász-Nagykun-Szolnok
Komárom-Esztergom
Nógrád
Somogy
Szabolcs-Szatmár-Bereg
Tolna
Vas
Veszprém
Zala
Idekötödő hírek
Pulai Virág
Baranya megye koordinátora
Elérhetősége: rpve.online@gmail.com
Pulai Virág vagyok klinikai szakpszichológus és a KÖTTUSA Baranya megyei koordinátora. Egy addiktológiai rehabilitációs osztályon dolgozom, ahol nap, mint nap találkozom függő családokkal, az ebből adódó problémákkal. Számomra mindig is fontos volt, hogy a kezemben lévő eszközökkel segítsek az alkoholista családban felnőtt gyermekeken. Ez egy nagyon elhanyagolt téma jelenleg és gyakran figyelmen kívül esik. Tisztában vagyok azokkal a nehézségekkel, amelyekkel ezek a gyermekek szembesülnek és ezek a tapasztalatok segítenek abban, hogy még elkötelezettebben vegyek részt a kampányban. Reménykedem benne, hogy ez az adománygyűjtő kampány lehetőséget ad arra, hogy hozzájáruljak azok életének javításához, akik szenvednek az alkoholizmus következményeitől, leginkább abban, hogy ne érezzék magukat egyedül.
Józsáné Kovácsik Gabriella
Bács-Kiskun megye koordinátora
Elérhetőség: jozsagabi69@gmail.com
Az elmúlt 23 évben a gyermekvédelmi szakellátás területén tevékenykedtem, ahol szinte mindenki életében jelen van a szenvedélybetegség, illetve a szenvedélybeteg család által okozott trauma.
Személyes érintettségem is van, de sokszor felteszem a kérdést, hogy vajon van olyan, akinek nincs? Azt gondolom, ők vannak kevesebben, de ezt csak én gondolom .
Saját életem és munkám során is sokszor szembesültem azzal, hogy a hozzátartozókkal senki nem törődik. Az utóbbi pár évben örömmel tapasztaltam, hogy elindult valami, hogy végre Ők is fontosak lettek!
Miért is vagyok itt?
Rengeteg okot tudnék felsorolni, de talán azért,:
• mert értelmét látom.
• hogy a szenvedélybeteg szülők „elfeledett gyermekei” kellő odafigyelést, törődést és segítséget kapjanak ahhoz, hogy a transzgenerációs traumák öröklődésének láncát meg tudják szakítani.
Na és persze azért is, mert a kötést, horgolást a nagymamámtól tanultam – sok mással egyetemben – olyan pici gyermekként, hogy magára a tanítás folyamatára nem is emlékszem, csak arra, hogy ülök a kanapén a lábánál és kötünk, horgolunk, kötünk, horgolunk… Hiányzik!
Tóth-Czakó Krisztina
Borsod-Abaúj Zemplén megye koordinátora
Elérhetősége: krisztaczako@gmail.com, 30/890-3163
10 éve foglalkozom szenvedélybetegekkel. Ha hinnék a véletlenekben, akkor azt mondanám, hogy véletlenül csöppentem ebbe a munkába, viszont ez nem igaz. Bár nem tudatosan léptem erre az útra, de szenvedélybeteg hozzátartozóként nem volt más lehetőség számomra. Az elmúlt években a felnőttekkel való foglalkozás során megtapasztaltam azt is, hogy ezek az emberek már szinte kivétel nélkül szenvedélyekkel küzdő, diszfunkcionális családokba születtek bele. Ők is „elfeledett gyermekek”. Eszközöket keresek amivel nekik segíthetek, illetve a jelenlegi „elfeledetteknek”. Azoknak akik nem látszanak. Azoknak akik szégyellik ezt az életet. És azoknak is, akik szerint csak akaraterő kérdése, hogy „normális” életet éljenek. A KÖTTUSA kampány remek lehetőség arra, hogy társadalmi szinten is láthatóvá tegyük ezt a nagyon komoly problémát.
Bartyik Gitta
Békés megye koordinátora
Elérhetősége: bartyikgitta@gmail.com
Pszichológusi munkám során dolgozom olyan gyermekekkel, akik érzelmi biztonságot nyújtó, támogató családban élnek, és olyanokkal is, akik mentálisan sérülékeny, szenvedélybeteg szülők mellett. Az utóbbi csoportba tartozó gyermekek gyakran beilleszkedési-, magatartási problémák, érzelmi labilitás vagy önértékelési hiányok miatt kerülnek a Pedagógiai Szakszolgálat ellátásába, és sok esetben csak a pszicho-diagnosztikai feltárás mutat rá a háttérben meghúzódó diszfunkcionális családi működésre. A pedagógusok és kortársak előtt rejtve marad a szülők problémája, gyakran semmi sem látszik ezeken a családokon „kívülről”. „Belülről” viszont a gyermek állandó kiszámíthatatlanságban és készenlétben él, ami borzasztóan sok pszichés energiát von el tőle, pedig épp játszani, tanulni, nevetni, mozogni, táncolni, ragyogni, szárnyalni kellene az energiáit fordítani.
Azért csatlakoztam a KÖTTUSA kezdeményezéshez, hogy segítsünk az érintett családoknak szebb jövőt teremteni.
Békési Tímea
Budapest és Pest megye koordinátora
Elérhetősége: bekesitimea@gmail.com
A szenvedélybeteg családban való nevelkedés számos negatív következménnyel jár, amelyekkel adott esetben egész életen tartó lelki munka megbirkózni. Ezért vagyok elhivatott az elfeledett gyermekek segítése iránt és ezért vágtam bele ebbe az adománygyűjtő kampányba, mert hiszem, hogy a hiteles tájékoztatással, továbbá az összefogással sokkal többet érhetünk el a következő területeken: a szenvedélybeteg családokkal találkozó szakemberek továbbképzésével, a családok minél korábbi elérésével és segítésével, a gyermekeik támogatásával, s a már felnőtt érintettek számára különböző segítési módok – csoportok, családterápia, egyéni konzultáció – álljanak rendelkezésükre a gyógyuláshoz.
A KÖTTUSA során összegyűjtött pénzből mindezek megvalósíthatók az ország minden régiójában, ezért hoztuk létre ezt az országos kampányt és összefogást.
Hiszek benne, hogy ezzel a vállalásunkkal nagyot lendíthetünk a már megkezdett munkán!
Nagy Aliz
Csongrád-Csanád megye koordinátora
Elérhetősége: djgroove15@gmail.com
+3630 639-09-61
Szociális munkás, színházterapeuta vagyok. 25 éve választottam hivatásomnak a szenvedélybetegekkel való munkát. Dolgoztam a prevenció, az ártalomcsökkentés területein is, de szívügyem a rehabilitáció és a színházterápia.
Anyaként látom, hogy mennyi tudatossággal és mennyi tennivalóval jár, hogy ne teremtsem újra azt az életet a gyermekemnek, amelyet én is örököltem.Hogy nem elég azt mondani, “Majd én másképp csinálom!” Úgy tekintek magamra, hogy nekem adatott meg az a lehetőség, hogy újra írjam családunk történetét. Ezért vállaltam el a Csongrád-Csanád megyei koordinátor szerepet is. Hogy minél több emberhez eljusson a hír, minél több család tudja újrakezdeni, minél több gyereknek legyen boldog gyermekkora!
Marton Kriszta
Debrecen és Hajdú-Bihar megye koordinátora
Elérhetősége: marton.krisztike@gmail.com,
+3630 978 8288
Kötéssel segíthetünk a szenvedélybeteg szülők gyermekein Debrecenben is
Marton Kriszta vagyok, anya, társ, barát, szociális munkás, addiktológiai konzultáns, láblógató gyermek, segítő, hoki szurkoló, olvasó, szupervízor, leendő családkonzulens és szenvedélybetegek hozzátartozója. Ezek közül a szerepek közül egyvalami az, amit nem én választottam, nem akartam az lenni, mégis meghatározza identitásomat, átszövi életemet és befolyásolja a jelenemet. Debrecenben élek és dolgozom, felnőtt életemnek túlnyomó részét azzal töltöm, hogy szenvedélybeteg embereknek, családoknak segítek felépülni. Felépülni az alkoholizmusból, és megmutatni, hinni, helyettük is hinni, majd kis idő után, velük együtt hinni és látni, hogy van kiút a függőségből. Eleinte azt gondoltam, hogy megtanulom, hogyan kell segíteni, mert édesapámnak nem sikerült, ő belehalt alkoholizmusának következményébe. Aztán ahogy egyre többet tudtam és tanultam, úgy bizonytalanodtam el, ismertem fel, hogy nem a tudás a lényeg, hanem a kapcsolódás. Ahogyan kapcsolódok önmagamhoz, másokhoz és elfogadom emberi mivoltunk sérülékenységét, és ezt megosztjuk, közösségbe helyezzük. Ezért vállalkoztam erre a kampányra is, hogy közösséget alkotva tudjuk megmutatni az Elfeledett gyermekeknek, és családjaiknak, hogy mekkora értéket is képviselnek ők.
Ácsné Cserta Judit
Fejér megye koordinátora
Elérhetősége: acsne.cserta.judit@revfehervar.hu, 06-30/2563-422
Óvodapedagógus, mozgásterapeuta, mentálhigiénés szakember vagyok.
Korábbi és jelenlegi munkám során nap mint nap találkozom függő családok tagjaival, ebből következően nehézségeikkel, problémáikkal.
Alapvető emberi szükségletünk a feltétel nélküli elfogadás, a valahová tartozás, szerethetőség igénye, érzése. Ez sajnos nem mindenkinek adatik meg.
Az évek során világossá vált, hogy a sérülésnek kitett gyerekek segítésének alapvető módja, ha a szüleiket, családjukat tudjuk valamiképpen terápiában részesíteni. Ugyanis velük szükséges elsősorban foglalkozni, mivel többnyire már ezek a szülők-nevelők is nagy valószínűséggel ilyen családban nevelkedtek.
A koordinátori feladatot azért vállaltam, mert nagyon fontosnak érzem, hogy ezekből a sajnos ismétlődően megvalósuló körökből minél több megszakadjon, az ezekben szenvedő gyermekek szót és hangot kapjanak, és elkezdhessenek egy boldogabb, szebb életet élni. Fontos, hogy ezek a történetek és reménybeli jobbra fordulásaik minél több emberhez eljussanak.
Kocsis Angéla
Győr-Moson-Sopron megye koordinátora
Elérhetősége: hello@ketfecske.hu
06-20/372-7607
Kocsis Angéla vagyok, textil újrahasznosítással és közösségfejlesztéssel foglalkozom. Kétfecske néven gyerekeknek és felnőtteknek tartok művészetterápiás jellegű textil újrahasznosítós foglalkozásokat, szakkört, táborokat. Szemléletformáló programjaimmal járok iskolákba, fesztiválokra, rendezvényekre. Számos alkalommal szerveztem közösségi művészeti projekteket, készítettünk street art alkotásokat minden generáció bevonásával. Fontosnak tartom a társadalmi célok felkarolását, szeretettel támogatok munkámmal különböző jótékonysági kezdeményezéseket. A KÖTTUSA nekem több oldalról is témába vág: a kötés, horgolás a foglalkozásaim egyik fő témája, tehát erre könnyen tudok csapatot szervezni. Továbbá egy időben dolgoztam szociális területen, és a civil tevékenységem során is számos szociális problémával találkozom, melyeknek sok esetben köze van a szenvedélybetegséghez. Szívesen segítek, szívesen támogatom munkámmal ezt a kezdeményezést.
Kohári Szilvia
Heves megye koordinátora
Elérhetőség: kohari.szilvia@gmail.com
Szociális munkás, szenvedélybeteg-segítő, szenvedélybeteg-családban felnőtt gyerek vagyok. Egész életemben, minden választásomban és döntésemben ott volt és van az eredeti családomtól kapott örökség, alapkészségként tanultam a szenvedélybeteg család működését. Ezek a tények az életemben nemcsak tanulságokat és folyamatos önismereti munkát hoztak, de elköteleződést is, hogy segítsek, támogassak, kísérjek a felépülés felé.
Hiszek a felépülésben és a változás lehetőségében. Tudom, és tapasztalom, hogy a sebeket amelyeket emberek ütöttek rajtunk, csak emberek tudják begyógyítani. A KÖTTUSA csapatához csatlakozásom egyértelmű volt a fentiek miatt, mert bátrabb és kreatívabb vagyok közösségben, és másokért tuti képes vagyok megcsinálni. Bízom abban, hogy együtt sokat tudunk tenni, elérni, és ami ennél is fontosabb megtörjük a homályos, sokszor szégyennel átitatott csendet, ami ezeket a családokat elrejti, a gyerekeket pedig láthatatlanná teszi.
Szarvák Aranka
Jász-Nagykun-Szolnok megye koordinátora
Elérhetőség: szarvaka@ph.szolnok.hu
Szolnok Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala Egészség- és Családügyi Osztályának civil referense és drogügyi koordinátora. Munkakörömhöz tartozik a Szolnoki Kábítószerügyi Egyeztető Fórum titkári feladatainak ellátása is. Szociális munkás, szociálpedagógus végzettséggel rendelkezem, 20 éve dolgozom a területen és támogatom szakmailag a város drog-ellenes stratégiájának megvalósulását. A KÖTTUSA koordinátori feladatait azért vállaltam el, mert személyemben is érintett vagyok a téma kapcsán és a munkámban is azt látom, hogy a társadalmi beágyazottság miatt az egyik olyan terület, ahol nehéz pozitív irányú elmozdulást elérni. Helyi szinten szerencsések vallom magunkat, mert a megelőzés, kezelés, ellátás, a rehabilitáció és az önsegítő csoportok is elérhetőek. A kollégák között jó az együttműködés, lelkesek. Izgatottan várjuk a KÖTTUSÁ-ra jelentkezőket!
Kiss Alexandra
Komárom-Esztergom megye koordinátora
Elérhetősége: fogado.esztergom@maltai.hu
Kiss Alexandra vagyok, klinikai szakpszichológus-jelölt. A Magyar Máltai Szeretetszolgálat esztergomi Fogadójában és Mentálhigiénés Központjában dolgozom felnőttekkel, gyerekekkel és családokkal egyaránt.
Egy apró részletben az egész: egy érdekesség, amit a munkám során vettem észre, hogy mikor szakemberként felmérem, hogy velem szemben ülő, segítségért forduló személy családjában van-e bármilyen pszichiátriai betegség, akkor gyakori a „nem” válasz. Ha azonban kiemelem, hogy az alkoholizmus is ide tartozik, alig marad olyan egyén, akinek ne volna – még élő vagy már elhunyt – függő a közeli hozzátartozói között. Szerintem ennek a sokszor megismétlődő pillanatnak a kiragadása rávilágít, egyszerre mennyire mindennapos, mégis alulértékelt probléma az alkoholizmus, amit hajlamosak vagyunk relativizálni, normaként elfogadni. A KÖTTUSA egyik célkitűzése azonban pont az, hogy figyelmünket arra irányítsuk, ami talán az orrunk előtt van, sokszor mégse vagyunk hajlandóak tudomást venni róla.
Dr. Sótér Eszter
Nógrád megye koordinátora
Elérhetőség: drsotereszter@gmail.com
Gyermekekért indult kampány Nógrádban is (podcast)
Pásztón a Pszichiátriai szakrendelő és gondozó pszichiátereként tevékenykedem. Hiszek abban, hogy a feldolgozatlan traumák úgy befolyásolják az életünket, mint a sötét felhők. A saját életem is akkor kezdett el jó irányba fejlődni, amikor az önismeret útját választottam. Ezt megelőzően a sérült gyermeki énem sokszor olyan életszituációba juttatott, ami nem volt veszélytelen. Diszfunkcionális családban felnőni a szégyennel kevert bűntudatba sodort, illetve gúzsba kötött. Minél szélesebb körben vállalom fel a történteket, annál jobban felszabadulok, és képes vagyok önmagam lenni. Természetesen ez egy életre szóló feladat, hogy a szorongást adaptív megküzdéssel kezeljem. Szeretem ezt mások felé is közvetíteni, hogy van kiút a szenvedésből.
Ennek a vezérelvnek a zászlója alá nyitott szívvel állok be, amin az áll, hogy segítsünk azokon, akik önmagukon nem tudnak.
Gyerünk Magyarország egy élhetőbb jövő felé!
Dr. Várszegi Csilla
Somogy megye koordinátora
Elérhetőség: varszegi.csilla.indit@gmail.com
Pszichiáter vagyok valamint logoterápiás és egzisztenciaanalítikus tanácsadó, személyiségfejlesztő szakember.
Az INDIT Közalapítvány Somogy Megyei Addiktológiai Ambulanciáján dolgozom több mint 10 éve. Előtte 7 évet pszichiátriai osztályon dolgoztam.
Mindkét munkahelyemen láttam, hogy mennyi fájdalmat okoz a szenvedélybetegség mind az érintetteknek, mind a hozzátartozóknak. Sok-sok nappaliban ott ül az a bizonyos dinoszaurusz. Mégis azt látom, hogy a szégyen, a félelem miatt sokan nem is tudják, hol és miként kérhetnének segítséget.
Azért vállaltam el a KÖTTUSA koordinátori feladatát, mert fontosnak tartom, hogy minél több emberhez eljusson: “Van segítség!”
Az pedig nagyon jó ebben a kampányban, hogy közös alkotással is tudunk kapcsolódni egymáshoz. Hiszen kapcsolódásra vagyunk teremtve mindannyian.
Pszichiáter vagyok valamint logoterápiás és egzisztenciaanalítikus tanácsadó, személyiségfejlesztő szakember.
Az INDIT Közalapítvány Somogy Megyei Addiktológiai Ambulanciáján dolgozom több mint 10 éve. Előtte 7 évet pszichiátriai osztályon dolgoztam.
Mindkét munkahelyemen láttam, hogy mennyi fájdalmat okoz a szenvedélybetegség mind az érintetteknek, mind a hozzátartozóknak. Sok-sok nappaliban ott ül az a bizonyos dinoszaurusz. Mégis azt látom, hogy a szégyen, a félelem miatt sokan nem is tudják, hol és miként kérhetnének segítséget.
Azért vállaltam el a KÖTTUSA koordinátori feladatát, mert fontosnak tartom, hogy minél több emberhez eljusson: “Van segítség!”
Az pedig nagyon jó ebben a kampányban, hogy közös alkotással is tudunk kapcsolódni egymáshoz. Hiszen kapcsolódásra vagyunk teremtve mindannyian.
Vitkai Éva
Szabolcs-Szatmár-Bereg megye koordinátora
Elérhetőség: vitkai.eva@gmail.com
A sors egy kicsikét kiszámítható, nem véletlenül kerültem eddigi életem során segítő szerepbe, és nem véletlenül dolgozom függőségben szenvedő betegekkel is, nem véletlenül szakmám a tájékoztatás, mert hiszem, hogy az információ és a tudás hatalom. Hatalom az életünk irányítása felett. De ahhoz, hogy vállalásaink, csatáink, küzdelmeink szolgáljanak bennünket, nem elég tudni, kell, hogy segítő kezek, karok, mosolyok, támogatók vegyenek körbe. Közösség nélkül csak szélmalomharcot vívunk. Nekem ez segített érintettként túlélni, átkeretezni az alkoholista családtaggal való viszonyomat. Közel két évtizede kommunikációs vezetője vagyok egy kórházcsoportnak, és nagyon szeretem a munkám. Újságíróként is mindig érdekelt a betegséggel küzdők, az elesett emberek sorsa, a magára hagyott, kapaszkodó nélkül maradt fiatalok helyzete. Végzett művészetterapeutaként a nagykállói Pszichiátriai Szakkórházban az Addiktológiai Osztályon is dolgozom függőséggel kezelt betegekkel. A csoportterápiák, egyéni terápiák során gyakran szembesülünk azzal, hogy a függőségek mögött ott van a rosszul funkcionáló családi háttér, sok esetben felfedezhető az élettörténet mentén a transzgenerációs mintázat is. Mi motivál a kampány támogatásában? Ismerem az érzést, hogy milyen szenvedélybeteg családban gyereknek lenni. Volt mikor szégyelltem, ma már büszke vagyok a küzdelmeimre, és szeretném, ha egyre kevesebb gyerek élné meg ezt a helyzetet szégyenként, és megérezhetné, hogy mindig van segítség.
Kálóczi Andrea
Tolna megye koordinátora
Elérhetősége: +36-20/5761-945, kaloczi@tolna.net
Kálóczi Andrea vagyok addiktológiai konzultáns, szupervizor, s a szekszárdi RÉV Szolgálat intézményvezetője. Huszonöt éve dolgozom szenvedélybetegekkel, s hozzátartozóikkal a RÉV-ben, ill. magánrendelésben, s szociális szakemberekkel szupervizorként. Számomra a szenvedélybeteg ellátás hivatás, egy életre szóló megbízás, amit hittel, s szeretettel igyekszem tenni a mindennapok nehézségei ellenére. Többször éreztem én is úgy, hogy már nem bírom tovább, de egy belső erő, meggyőződés tovább segített, a hit, hogy érdemes!
A KÖTTUSA nekem erről szól, hogy vannak, akik úgy érzik már nem bírják tovább, akiknek a hangjuk gyenge, akik úgy érzik egyedül vannak, s akik maguk sem tudják, hogy milyen nagy a baj, ezért nekünk, akik velük találkozunk, vagy tudjuk, hogy vannak, helyettük, értük kell jeleznünk, beszélnünk, s most éppen kötnünk…
Mittli Éva mittlieva@gmail.com
Mittli Éva vagyok, gyermek klinikai szakpszichológus. Három gyermek édesanyja vagyok, az Őrségben élünk.
A pszichoedukáció, a gyermekek mentális jólléte különösen fontos számomra. Azért csatlakoztam a KÖTTUSA kampányhoz, mert szeretném felhívni a figyelmet a függőségben érintett családok, gyerekek helyzetére. Hogy nagyobb empátiával forduljanak feléjük a szomszédok, hogy észrevegyék a pedagógusok, hogy valós segítséget tudjanak nyújtani legalább az érintett gyerekeknek a családtagok.
Senye Ilona
Veszprém megye koordinátora
Elérhetőség: icasenye@gmail.com
+36305186096
Bemutatkozáskor azt szoktam mondani, hogy Senye Ilona, önismereti coach, képi kifejezéspszichológia szaktanácsadó és meseterapeuta vagyok. Valójában pedig figyelmes, érzékeny ember, türelmes hallgatóság, aki maga sem szeret fecsegni az érzéseiről.
Magánpraxisomban sokszor kerül beszédtémává a függőség valamelyik formája, kortól függetlenül. Jómagam tanulásfüggő ember vagyok, jelenleg is képzésre járok, hogy ultrarövid terápiás konzulens lehessek és ezzel is több lehetőségem legyen odafordulni azokhoz, akik a segítségemet kérik.
Hogy miért állok a KÖTTUSA mellé? Mert igaza van abban, hogy tenni kell azért, hogy “az elfeledett gyerekek ne legyenek többé elfeledettek!”.
Valamint erős hagyományőrző női felmenőim megtanítottak kötni, horgolni, támogatni, összefogni, beszélgetni, ölelni, szeretni.
Pulai Dorottya
Zala megye koordinátora
Elérhetőség: 0670-947-4909
Pulai Dorottyának hívnak, Nagykanizsán élek és örülök, hogy részt vehetek ebben a kampányban.
Nagykanizsán dolgozom segítő szakemberként, pedagógusként, szociális segítőként, a tavalyi évtől pedig mentálhigiénés tanulmányaim során bővítem tudásomat az addiktológia területén is. A kézművesség már gyerekkorom óta a mindennapi életem része.
Nagymamámtól, aki népi iparművészként tevékenykedett, sajátítottam el a kötés és a horgolás alapjait. 2018-ban alapítottam egy horgolós csoportot, mely a járvány időszakában online módon üzemelt, azóta a Facebook közösségi oldalán „Közösen horgolunk” néven vagyunk megtalálhatók, ebben a csoportban népszerűsítem a horgolást, az alkotás örömét, osztok meg mintákat, videókat. A csoport az elmúlt 6 évben minden héten összeült, hogy közösen horgoljunk, óvodásoktól a nyugdíjas korosztályig.
Az elmúlt években számos megmozdulásban részt vettünk, horgoltunk mentősöknek, rendőröknek és tűzoltóknak, rejtettünk el ajándékokat a kórház dolgozóinak és ellátottjainak, adományoztunk Családsegítő Központnak és Állatalapítványnak, horgolt figuráinkat felajánlva segítjük a rászorulókat.
A horgolás számunka maga a terápia, az pedig a legnagyobb ajándék, ha ezzel másoknak segíthetünk.
A mellékelt képen a kutyusommal, Mollyval vagyok, aki minden alkalommal részt vesz a horgolós órákon.