Köttusa koordinátorok

 

Baranya
Békés
Borsod-Abaúj-Zemplén
Budapest és Pest megye
Csongrád-Csanád
Debrecen és Hajdú-Bihar

Fejér
Győr-Moson-Sopron
Heves
Szabolcs-Szatmár-Bereg

 

 



Pulai Virág
Baranya megye koordinátora
Elérhetősége: rpve.online@gmail.com

Pulai Virág vagyok klinikai szakpszichológus és a KÖTTUSA Baranya megyei koordinátora. Egy addiktológiai rehabilitációs osztályon dolgozom, ahol nap, mint nap találkozom függő családokkal, az ebből adódó problémákkal. Számomra mindig is fontos volt, hogy a kezemben lévő eszközökkel segítsek az alkoholista családban felnőtt gyermekeken. Ez egy nagyon elhanyagolt téma jelenleg és gyakran figyelmen kívül esik. Tisztában vagyok azokkal a nehézségekkel, amelyekkel ezek a gyermekek szembesülnek és ezek a tapasztalatok segítenek abban, hogy még elkötelezettebben vegyek részt a kampányban. Reménykedem benne, hogy ez az adománygyűjtő kampány lehetőséget ad arra, hogy hozzájáruljak azok életének javításához, akik szenvednek az alkoholizmus következményeitől, leginkább abban, hogy ne érezzék magukat egyedül.



Tóth-Czakó Krisztina
Borsod-Abaúj Zemplén megye koordinátora
Elérhetősége: krisztaczako@gmail.com, 30/890-3163

10 éve foglalkozom szenvedélybetegekkel. Ha hinnék a véletlenekben, akkor azt mondanám, hogy véletlenül csöppentem ebbe a munkába, viszont ez nem igaz. Bár nem tudatosan léptem erre az útra, de szenvedélybeteg hozzátartozóként nem volt más lehetőség számomra. Az elmúlt években a felnőttekkel való foglalkozás során megtapasztaltam azt is, hogy ezek az emberek már szinte kivétel nélkül szenvedélyekkel küzdő, diszfunkcionális családokba születtek bele. Ők is „elfeledett gyermekek”. Eszközöket keresek amivel nekik segíthetek, illetve a jelenlegi „elfeledetteknek”. Azoknak akik nem látszanak. Azoknak akik szégyellik ezt az életet. És azoknak is, akik szerint csak akaraterő kérdése, hogy „normális” életet éljenek. A KÖTTUSA kampány remek lehetőség arra, hogy társadalmi szinten is láthatóvá tegyük ezt a nagyon komoly problémát.

 

 

 

 

 

 



Bartyik Gitta
Békés megye koordinátora
Elérhetősége: bartyikgitta@gmail.com

Pszichológusi munkám során dolgozom olyan gyermekekkel, akik érzelmi biztonságot nyújtó, támogató családban élnek, és olyanokkal is, akik mentálisan sérülékeny, szenvedélybeteg szülők mellett. Az utóbbi csoportba tartozó gyermekek gyakran beilleszkedési-, magatartási problémák, érzelmi labilitás vagy önértékelési hiányok miatt kerülnek a Pedagógiai Szakszolgálat ellátásába, és sok esetben csak a pszicho-diagnosztikai feltárás mutat rá a háttérben meghúzódó diszfunkcionális családi működésre. A pedagógusok és kortársak előtt rejtve marad a szülők problémája, gyakran semmi sem látszik ezeken a családokon „kívülről”. „Belülről” viszont a gyermek állandó kiszámíthatatlanságban és készenlétben él, ami borzasztóan sok pszichés energiát von el tőle, pedig épp játszani, tanulni, nevetni, mozogni, táncolni, ragyogni, szárnyalni kellene az energiáit fordítani.

Azért csatlakoztam a KÖTTUSA kezdeményezéshez, hogy segítsünk az érintett családoknak szebb jövőt teremteni.



Békési Tímea
Budapest és Pest megye koordinátora
Elérhetősége: bekesitimea@gmail.com

A szenvedélybeteg családban való nevelkedés számos negatív következménnyel jár, amelyekkel adott esetben egész életen tartó lelki munka megbirkózni. Ezért vagyok elhivatott az elfeledett gyermekek segítése iránt és ezért vágtam bele ebbe az adománygyűjtő kampányba, mert hiszem, hogy a hiteles tájékoztatással, továbbá az összefogással sokkal többet érhetünk el a következő területeken: a szenvedélybeteg családokkal találkozó szakemberek továbbképzésével, a családok minél korábbi elérésével és segítésével, a gyermekeik támogatásával, s a már felnőtt érintettek számára különböző segítési módok – csoportok, családterápia, egyéni konzultáció – álljanak rendelkezésükre a gyógyuláshoz.
A KÖTTUSA során összegyűjtött pénzből mindezek megvalósíthatók az ország minden régiójában, ezért hoztuk létre ezt az országos kampányt és összefogást.
Hiszek benne, hogy ezzel a vállalásunkkal nagyot lendíthetünk a már megkezdett munkán!



Nagy Aliz
Csongrád-Csanád megye koordinátora
Elérhetősége: djgroove15@gmail.com
+3630 639-09-61

Szociális munkás, színházterapeuta vagyok. 25 éve választottam hivatásomnak a szenvedélybetegekkel való munkát. Dolgoztam a prevenció, az ártalomcsökkentés területein is, de szívügyem a rehabilitáció és a színházterápia.

Tapasztalati segítőként kezdtem pályafutásom, ami nem csak azt jelenti, hogy felépült függő vagyok, hanem az élethosszig tartó önismereti munkát is magába foglalja.  Segítőként abban hiszek, hogy  mindenkiben ott a vágy egy jobb életre, a boldogságra,
nekem pedig az a feladatom, hogy elkísérjem az oda vezető úton mind a szerhasználót, mind a hozzátartozókat.

Anyaként látom, hogy mennyi tudatossággal és mennyi tennivalóval jár, hogy ne teremtsem újra azt az életet a gyermekemnek, amelyet én is örököltem.Hogy nem elég azt mondani, “Majd én másképp csinálom!” Úgy tekintek magamra, hogy nekem adatott meg az a  lehetőség, hogy újra írjam családunk történetét. Ezért vállaltam el a Csongrád-Csanád megyei koordinátor szerepet is. Hogy minél több emberhez eljusson a hír, minél több család tudja újrakezdeni, minél több gyereknek legyen boldog gyermekkora!



Marton Kriszta
Debrecen és Hajdú-Bihar megye koordinátora
Elérhetősége: marton.krisztike@gmail.com,
+3630 978 8288

Marton Kriszta vagyok, anya, társ, barát, szociális munkás, addiktológiai konzultáns, láblógató gyermek, segítő, hoki szurkoló, olvasó, szupervízor, leendő családkonzulens és szenvedélybetegek hozzátartozója. Ezek közül a szerepek közül egyvalami az, amit nem én választottam, nem akartam az lenni, mégis meghatározza identitásomat, átszövi életemet és befolyásolja a jelenemet. Debrecenben élek és dolgozom, felnőtt életemnek túlnyomó részét azzal töltöm, hogy szenvedélybeteg embereknek, családoknak segítek felépülni. Felépülni az alkoholizmusból, és megmutatni, hinni, helyettük is hinni, majd kis idő után, velük együtt hinni és látni, hogy van kiút a függőségből. Eleinte azt gondoltam, hogy megtanulom, hogyan kell segíteni, mert édesapámnak nem sikerült, ő belehalt alkoholizmusának következményébe. Aztán ahogy egyre többet tudtam és tanultam, úgy bizonytalanodtam el, ismertem fel, hogy nem a tudás a lényeg, hanem a kapcsolódás. Ahogyan kapcsolódok önmagamhoz, másokhoz és elfogadom emberi mivoltunk sérülékenységét, és ezt megosztjuk, közösségbe helyezzük. Ezért vállalkoztam erre a kampányra is, hogy közösséget alkotva tudjuk megmutatni az Elfeledett gyermekeknek, és családjaiknak, hogy mekkora értéket is képviselnek ők.



Ácsné Cserta Judit
Fejér megye koordinátora
Elérhetősége: acsne.cserta.judit@revfehervar.hu, 06-30/2563-422

Óvodapedagógus, mozgásterapeuta, mentálhigiénés szakember vagyok.
Korábbi és jelenlegi munkám során nap mint nap találkozom függő családok tagjaival, ebből következően nehézségeikkel, problémáikkal.
Alapvető emberi szükségletünk a feltétel nélküli elfogadás, a valahová tartozás, szerethetőség igénye, érzése. Ez sajnos nem mindenkinek adatik meg.
Az évek során világossá vált, hogy a sérülésnek kitett gyerekek segítésének alapvető módja, ha a szüleiket, családjukat tudjuk valamiképpen terápiában részesíteni. Ugyanis velük szükséges elsősorban foglalkozni, mivel többnyire már ezek a szülők-nevelők is nagy valószínűséggel ilyen családban nevelkedtek.
A koordinátori feladatot azért vállaltam, mert nagyon fontosnak érzem, hogy ezekből a sajnos ismétlődően megvalósuló körökből minél több megszakadjon, az ezekben szenvedő gyermekek szót és hangot kapjanak, és elkezdhessenek egy boldogabb, szebb életet élni. Fontos, hogy ezek a történetek és reménybeli jobbra fordulásaik minél több emberhez eljussanak.



Kocsis Angéla
Győr-Moson-Sopron megye koordinátora
Elérhetősége: hello@ketfecske.hu
06-20/372-7607

Kocsis Angéla vagyok, textil újrahasznosítással és közösségfejlesztéssel foglalkozom. Kétfecske néven gyerekeknek és felnőtteknek tartok művészetterápiás jellegű textil újrahasznosítós foglalkozásokat, szakkört, táborokat. Szemléletformáló programjaimmal járok iskolákba, fesztiválokra, rendezvényekre. Számos alkalommal szerveztem közösségi művészeti projekteket, készítettünk street art alkotásokat minden generáció bevonásával. Fontosnak tartom a társadalmi célok felkarolását, szeretettel támogatok munkámmal különböző jótékonysági kezdeményezéseket. A KÖTTUSA nekem több oldalról is témába vág: a kötés, horgolás a foglalkozásaim egyik fő témája, tehát erre könnyen tudok csapatot szervezni. Továbbá egy időben dolgoztam szociális területen, és a civil tevékenységem során is számos szociális problémával találkozom, melyeknek sok esetben köze van a szenvedélybetegséghez. Szívesen segítek, szívesen támogatom munkámmal ezt a kezdeményezést.



Kohári Szilvia
Heves megye koordinátora
Elérhetőség: kohari.szilvia@gmail.com

Szociális munkás, szenvedélybeteg-segítő, szenvedélybeteg-családban felnőtt gyerek vagyok. Egész életemben, minden választásomban és döntésemben ott volt és van az eredeti családomtól kapott örökség, alapkészségként tanultam a szenvedélybeteg család működését. Ezek a tények az életemben nemcsak tanulságokat és folyamatos önismereti munkát hoztak, de elköteleződést is, hogy segítsek, támogassak, kísérjek a felépülés felé.
Hiszek a felépülésben és a változás lehetőségében. Tudom, és tapasztalom, hogy a sebeket amelyeket emberek ütöttek rajtunk, csak emberek tudják begyógyítani. A KÖTTUSA csapatához csatlakozásom egyértelmű volt a fentiek miatt, mert bátrabb és kreatívabb vagyok közösségben, és másokért tuti képes vagyok megcsinálni. Bízom abban, hogy együtt sokat tudunk tenni, elérni, és ami ennél is fontosabb megtörjük a homályos, sokszor szégyennel átitatott csendet, ami ezeket a családokat elrejti, a gyerekeket pedig láthatatlanná teszi.