Színháztréning és meseterápia

2024. október 16. szerda 9.00-12.00 Színházterápiás módszerbemutató szakembereknek
A létszám betelt 

2024. október 16. szerda 13.00-16.00 Színházterápiás módszerbemutató érintett felnőtt gyermekeknek

 

2024. október 16. szerda 17.00-18.30 Meseterápiás workshop
A létszám betelt

 

 

 

 

 

 

A programok ingyenesen látogathatók, de a férőhelyek miatt regisztrációkötelesek.
A részvételi lehetőségről és a pontos (budapesti) helyszínről emailben küldünk értesítést október 7-ig.

SZÍNHÁZTERÁPIA

Az EGyHét programsorozat keretein belül Hoffmann Katalin klinikai szakpszichológus, színházterapeuta és Nagy Alíz szociális munkás, színházterapeuta bemutatót tart szakemberek és érintettek számára a színháztréning módszerről.

Alkoholista vagy más szempontból diszfukcionálisan működő családban nevelkedve az embernek az átlagostól nagymértékben eltérőek a szocializációs tapasztalatai, ezáltal a kapcsolatkészség, az önmagunkról és másokról alkotott belső reprezentáció, az érzelemszabályozás, az alapvető bizalom és biztonságérzet – a személyiségfejlődés szinte minden területe – károsodik, amely már gyermekkorban illetve a későbbiek során is különböző kapcsolati és életvezetési nehézségeket okozhat.

Az ilyen családokra jellemző „Ne érezz, ne bízz, ne beszélj!” tilalma nyomán szinte törvényszerűen elakadások mutatkoznak a bizalom és önbizalom, az érzések megélése és kifejezése, és az élmények megosztása, kommunikációja terén.

Gyakoriak az érzelemszabályozás módosulásai, a tartósan fennálló nyugtalanság, elégedetlenség, ingerlékenység, a rendkívül gátolt düh vagy épp a robbanékonyság, akár váltakozva; tehetetlenségérzés, szégyen, önvád, bűntudat; visszahúzódás és elszigetelődés, a határok és én-határok kijelölésének nehézsége; az intim kapcsolatok kialakításának vagy fenntartásának nehézségei, megmentőkeresés, önvédelem elmulasztása, stb.

A színházterápia egy olyan módszer, amelyben dolgozni tudunk a verbalitás számára nehezen hozzáférhető élményekkel, tartalmakkal is, biztonságos térben a testtudati munka, kapcsolati munka és az önkifejezés, kreativitás, alkotás által. A játék során lehetőség nyílik közelebb kerülni magunkhoz, a tapasztalatainkhoz, illetve létre tudnak jönni korrektív emocionális élmények.

 Kata és Alíz évek óta dolgoznak együtt, az utóbbi évben több színháztréninget vezettek szenvedélybeteg és egyéb diszfunkcionális családban felnőtt felnőtt gyermekek számára. Ezen a programon a szakemberek kaphatnak bepillantást a  módszerbe.
2024. október 16. szerda 9.00-12.00 Az esemény maximum 14 főt tud fogadni. A létszám betelt 


Kata és Alíz évek óta dolgoznak együtt, az utóbbi évben több színháztréninget vezettek szenvedélybeteg és egyéb diszfunkcionális családban felnőtt felnőtt gyermekek számára. Ez a program lehetőséget kíván adni az érintett felnőtt gyermekeknek, hogy megismerjék ezt a módszert.
2024. október 16. szerda 13.00-16.00 Az esemény maximum 14 főt tud fogadni.

REGISZTRÁCIÓ ÉRINTETT FELNŐTT GYERMEKEKNEK a színházterápiás módszerbemutatóra

 



MESETERÁPIA

Békési Tímea, Kreil Melinda

…hogy a haragnak csak az emléke maradjon.” – Gyászfeldolgozás a mesék segítségével

Az elveszett gyerekkor felett érzett gyász nehezen dolgozható fel, pedig ahhoz, hogy megélhessünk egy saját jogon való, kiegyensúlyozott életet, elengedhetetlen.

Segítő munkánkban azt tapasztaljuk, hogy a címben megfogalmazott célt nem könnyű elérni, mert annak számtalan gátja lehet az érintetteknél kívül és belül is. Egyik ilyen jelentős gát a harag, amivel nem egyszerű zöld ágra vergődni vagy azért, mert elfojtva vár jobb sorsára, vagy azért mert pusztító módon van jelen. Műhelyünkön annak járunk utána, hányféle arca is van a haragnak és hogy tudnak a mesék segíteni annak gyógyító átélésében és megszelídítésében.
2024. október 16. szerda 17.00-18.30 Az esemény maximum 16 főt tud fogadni. BETELT

Békési Tímea (1968) addiktológiai konzultáns, etnográfus, képzésben lévő családi tanácsadó, gyászkísérő és metamorphoses meseterapeuta. 21 éve dolgozik a szenvedélybeteg ellátásban, függőkkel és hozzátartozóikkal egyéni-, csoportos- és családi konzultációs kereteken belül. Írásai jelentek meg a feldolgozatlan veszteségek és a függőségek kapcsolata, valamint gyermekek gyásza témákban. A segítő munka mellett előadásokat tart és oktat addiktológiai és gyászfeldolgozás témákban. Elhivatott a szenvedélybetegség destigmatizációja iránt.

Kreil Melinda mentálhigiénés szakember, életvezetési coach, meseterapeuta, képzésben lévő SEP (Somatic Experiencing Practitioner- testtudati traumaterapeuta) vagyok.
Egyéni terápiás és önismeret-fejlesztő üléseimen és csoportfoglalkozásaimon a történetek, a testérzetek és a rendszerben gondolkodás kapnak szerepet.
Amiben egyéni folyamatban segíteni tudok: nehéz élethelyzetek, elakadások, élettörténet feldolgozása mesékkel, történetekkel, testi tünetek (pánik, szorongás) kezelése, a testérzeteken keresztüli felismerések és a rendeződés útja, transzgenerációs hatások feldolgozása, párkapcsolati problémák, anyaság, anyává válás, kiégés, életközepi válság.
Nyolc éve vezetem a Meseszövő Műhely felnőtt önismereti mesecsoportot, ahol arról szerzek minden alkalommal bizonyságot, hogy mekkora szükségünk van szólni egymáshoz, figyelni, kapcsolódni.
Mesekulcs meseismereti foglalkozásaimon pedig a mesék rejtett rétegeibe nyerünk közösen gondolkodva bepillantást.
Rendszeresen vezetek önismereti csoportokat, amelyek során a mesék, művészetterápiás eszközök és testtudati tapasztalások segítségével nézünk rá létezésünk aspektusaira, sebeinkre, választásainkra.
Meseterápiás munkámban az elmúlt években fontos fókuszt kaptak az ördögmesék, azóta az ezekkel való segítő munka lehetőségeit kutatom-tapasztalom és tanítom meseterápiás workshopjaimon. Az ördögmesékkel kísért emberi történetek rendszerint diszfunkciónális – bántalmazó és/vagy szenvedélybeteg – családban felnőttek történetei, ezek a tapasztalásaim irányították a figyelmemet a traumával való munka testtudati irányára.
A Belvárosi Közösségi Térben a Senior Mesemondó Csoportot és a kisiskolás gyerekek szüleinek szervezett Szülőklubot vezetem csoportvezető társammal. https://www.facebook.com/abelsokert/

  1. őszétől a Metamorphoses Meseterápiás Egyesület vezetőjeként is elkötelezetten dolgozom a mesék segítésben és nevelésben betöltött szerepének megerősödéséért.
  2. nyarán jelent meg a Cerkabella kiadó gondozásában a Hamupogácsa – mesék az érzelmekről című mesekönyv kortárs szerzők történeteivel és népmesékkel. A népmesék válogatásáért és a hozzá kapcsolódó feldolgozási lehetőségek megalkotásáért feleltem.
  3. őszétől meseterápiás sajátélmény csoportot vezetek a Wesley János Lelkészképző Főiskola Komplex Művészetterápiás Képzésében.
  4. tavaszától részt veszek a Somatic Experiencing Hungary mentorprogramjában, hogy minél szélesebb körben ismertté tegyük a Somatic Experiencing módszerét Magyarországon is.